Flotila CS FLEET - československá komunita hráčů MMOTSG NavyField
Uživatel
Nejbližší akce
Žádné akce.
Novinky
Přihlášení (0)
Anketa
Žádná anketa není aktivní.
O webu
CSFLEET CMS
verze 3.7

© 2006 - 2019

Listerofsmeg
Spřátelené weby

Fan web MMOTSG World of Tanks

[Č]asto [K]ladené [D]otazy (FAQ)

Kategorie a podkategorie
CS Fleet (missouri)
Obecné rady
Klíčové termíny v Navyfieldu
Neutral
Kriegsmarine (km)
Imperial Japanese Navy (ijn)
Royal Navy (rn)
US Navy (us)
Tipy a triky pro hru

Vyhledávání ve FAQ
  

Kategorie: Klíčové termíny v Navyfieldu
Podkategorie: Torpéda

Autor: Listerofsmeg   ^^ Nahoru ^^
Torpéda v Navyfieldu představují docela velký střet zájmů. Jedni na ně nadávají, co můžou, druzí je háji a vyzdvihují až k nebesům. Do druhé skupiny se hlásí především hráči malých lodí, fregat (FF), torpédoborců (DD), případně lehkých křižníků (CL), ostatní už na ně vesměs především nadávají, hráči největších bitevních lodí (BB5) na ně pro změnu většinou prostě jen kašlou.
Co se týče kvality torpéd, jednoznačně nejlepší torpéda jsou Japonská, přičemž mají Japonci největší výběr a největší možnost tzv. TW (torpedo whore, doslova torpédová děvka, lodě pouze s torpédy, bez děl) a je to jedna z jich základních vlastností (později, nebo dříve, jde o to, co čtete první a co hrajete, můžete zjistit, že tato vlastnost není zrovna užitečná). Asi druhá nejlepší torpéda mají Němci. Co se týče expů, nenechte se omámit možná vysokými zisky zkušeností a vysokým dmg, který teoreticky Japonské TW lodě dělají, není to jednak tak žhavé a jednak si tímto netrénují gunnery (sailory ovládající děla), takže v případě, že Vás přejde neustálé torpédování... pak nastane "Houstone, máme problém...".

Jak torpéda používat? NEJDŮLEŽITĚJŠÍ zásada - NETORPÉDUJTE LODĚ Z VLASTNÍHO TÝMU!!! Dobře, když toto překonáte, potom už jde jen o Vaše schopnosti odhadu, případně klamu, aby jste docílili zásahu při použítí normálního DD, nespecializovaného, případně i specializovaného. Pokud už se rozhodnete pro Japonskou TW větev, pak se po zisku TW CL přeorientujete nejspíš na tzv. strategické torpédování, kdy prostě naložíte co nejvíc torpéd, které potom většinou z velké vzdálenosti posíláte víceméně "naslepo" proti nepříteli, což umožňuje nejen zničení mnoha menších lodí, které nevydrží zásahy třeba 2-3mi torpédy, ale také rozbití soupeřovy formace(ale pozor, budete častý cíl a velké BB k přílišné změně kurzu většinou nepřinutíte, při správné organizaci Vám to může umožnit vytvořit někde na bojišti průlom, ale na to už je důležité použít víc TW CL lodí správným směrem a se správnými torpédy atd... Opět ale důrazně doporučuju, sledujte pozice vlastních lodí, není nic lepšího, než když CA nebo menší BB zjistí, že je uzavřeno vlastními torpédy a jediný možný únikový manévr je zavede před hlavně soupeřovy BB (která Vám pak poděkuje, zato spoluhráči takto zničení budou dost nadávat).

Takže na závěr ještě jedno doporučení:
Pokud to nevyžaduje nějaká zvláštní situace, NETRAPASTE s klasickými CL či CA ověšenými torpédy!!!! Jednak kromě Japonců Vás to u všech ostatních národů nutí připlout velice blízko, aby neexplodovaly v polovině či 1/3 vzdálenosti k cíli, jednak tím ztratíte výhodu, kterou většinou máte, a tou je vzdálenost a taky na sebe nejspíš připoutáte palbu více soupeřových lodí, což těžko rozdýcháte v jakémkoliv srovnatelném střetu (tzn. nepočítám situaci, kdy jedete s Anglickou lodí naloženou tunami pancíře a boulí proti DD, které Vás nemůžou škrábnout, nicméně v tom případě bude taková loď pomalá a nepřátelé Vašim krátkodosahovým UK torpédům prostě ujedou...)


^^ Nahoru ^^