Flotila CS FLEET - československá komunita hráčů MMOTSG NavyField
Uživatel
Nejbližší akce
Žádné akce.
Novinky
Přihlášení (0)
Anketa
Žádná anketa není aktivní.
O webu
CSFLEET CMS
verze 3.7

© 2006 - 2019

Listerofsmeg
Spřátelené weby

Fan web MMOTSG World of Tanks

[Č]asto [K]ladené [D]otazy (FAQ)

Kategorie a podkategorie
CS Fleet (missouri)
Obecné rady
Klíčové termíny v Navyfieldu
Neutral
Kriegsmarine (km)
Imperial Japanese Navy (ijn)
Royal Navy (rn)
US Navy (us)
Tipy a triky pro hru

Vyhledávání ve FAQ
  

Kategorie: Klíčové termíny v Navyfieldu
Podkategorie: Děla

Autor: Listerofsmeg   ^^ Nahoru ^^
Děla jsou alfou a omegou Navyfieldu. Je to nejpoužívanější a nejrozšířenější zbraň, se kterou se letadla ani torpéda nemůžou měřit. Dělových lodí je jednoznačně nejvíc. Taktéž typů děl je veliké množství, jejich základní popis dostanete přímo ve hře ve výběru, další na webech, které naleznete tady v Odkazech, včetně asi nejpodstatnějšího údaje o dostřelu, i když ho prosím vždy berte s rezervou, všechny weby, kde je uveden laborují s nějakými neutrálními hodnotami a obsahují chyby, skutečné, oficiální dostřely jednotlivých děl přímo od Korejců z SDE nikde uveřejněné NEJSOU. Základní rozdělení děl je podle dostřelu, na verze D, N a L.

D - nejkratší,
N - normal, neboli děla bez D nebo L),
L - nejdelší dostřel.

Kromě dostřelu se u těchto byť jinak stejných děl mění taktéž hmotnost a nabíjecí čas (reload), D jsou vždy nejlehčí a střílí nejrychleji, L naopak, N zlatý střed, který zde neplatí, ve všem větším než DD se jde důsledně po největším možném dostřelu. K těmto základním parametrům děl se ještě váže munice, která je taktéž ve více verzích, jednak klasická vysoce explozivní HE, která je ve verzích Heavy, Nomal a Light (Heavy nejkratší dostřel, Light nejdelší, nemají na to vliv děla, jak dostřel děl, tak granátů jsou samostatné jednotky, dostřel se bude měnit s každou použitou kombinací), potom AP (Armor Piercing, protipancéřové), které mají stejný dostřel jako Light munice, další jsou FC typ, což jsou ohňostroje a nemají žádný podstatný efekt (tedy kromě onoho ohňostroje že), zbývající typy munice jsou AA střely, tzn. proti letadlům. Samozřejmě všechny děla neumožňují použití všech typů munice, tak se nedivte, když u nějaké děla některý z typů nenajdete, prostě dělo neumí ohňostroj, nebo střelbu proti letadlům.

Každý národ má vlastní typy děl, umístitelné pouze na loď daného národa, od kterého máte gunnera a loď. Aby jste nemohli napasovat obří 16" dělové věže na malý torpédoborec(DD), je tu vlastnost "space", která je u každého děla, tak u každého místa, kam lze na lodi umístit zbraň. Při výběru nákupu děl by se Vám měly ukázat pouze ty děla, která na danou loď vlezou, ale nezapomeňte se ještě podívat, zda zbývá dostatek volného "space" pro munici k dělům, která se taktéž počítá do této položky, takže pokud dělo chce "space" 60, náboje (1 "bind" munice, určitý počet nábojů, snižuje se s větší ráží děl) chtěj 2 a máte celkem 60, tak budete mít loď sice s děly, ale bez munice, pokud už ovšem je "space" třeba 68, potom už by jste tam měli být schopni dát dělo a k němu 4 "bindy" munice. Základní teorie říká, používat děla s nejlepším dostřelem a až potom ráží děl. Není to
podstatná na malých DD, ale na větších lodích už ano, prostě když na něco nedostřelíte, tak můžete mít sebevětší ráži a je Vám houby platná.


^^ Nahoru ^^